BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami megrendelések miatt ugrott meg a Nyomda-profit

2006. május 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piaci várakozásoknak megfelelően teljesített az Állami Nyomda az idei első negyedévben. A cég árbevétele közel ötven százalékkal, 3,28 milliárd forintra emelkedett – a növekedés motorját elsősorban a biztonsági termékek üzletág jelentette. Bővében volt ugyanis a cég az állami megrendeléseknek: az új anyakönyvi kivonatok bevezetésének, valamint az adó- és zárjegyek iránt megnövekedett keresletnek köszönhetően az üzletág forgalma a tavalyi 600 millió forint környékéről 1,2 milliárd fölé emelkedett. A társaság kártyagyártásból és megszemélyesítésből származó árbevétele az első három hónap során 605 millió forintot tett ki, ami több mint duplája az egy évvel korábbinak. Amint azt a cég a tőzsdei bevezetéskor ígérte, jelentős energiákat fordított a regionális piacokra, aminek köszönhetően az exportárbevétel közel megduplázódott, és immár több mint 7 százalékos súlyt képvisel a társaság forgalmában. A forgalomnövekedés ellenére a költségeket sikerült kordában tartani, aminek köszönhetően az üzemi eredmény 46 százalékkal, negyedmilliárd forint közelébe emelkedett. A nettó profit 216 millió forint lett, ami pontosan megegyezik az elemzői várakozásokkal. Az év hátralévő része azonban még tartogathat meglepetéseket. A Nyomda üzleti tevékenységét ugyanis egy-egy nagyobb projekt indulása és számos egyéb, csupán időszakonként jelentkező tender jelentősen befolyásolja, ezért az év következő részében a csoport konszolidált bevétele és eredménye szezonális ingadozást mutathat – derül ki Gyergyák György (képünkön) vezérigazgató gyorsjelentéshez fűzött kommentárjából.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet