Ha akadt még olyan részvényes, aki nem szerette volna papírjait felajánlani a hamarosan záruló nyilvános vételi ajánlatban, azt nem győzhette meg a cég kedvező kilátásairól a Globus első negyedéves gyorsjelentése. (Az utolsó határidő a részvények felajánlására egyébként ma van.) A jelentés szerint a konzervcsoport a minimálisan csökkenő árbevétel mellett továbbra is jelentős nagyságú veszteséget termelt, március végéig ennek mértéke 7 milliárdos forgalom mellett elérte a 761 millió forintot. Az üzemi profit is romlott, a 383 millió forintos tavalyi negatívum idén már 600 millió forint közelébe nőtt. A romlás azért csalóka, hiszen jórészt az egyéb bevételek és ráfordítások egyenlegének tudható be, a negyedévben ugyanis nem jelentkezett a tavalyi 200 milliós árfolyamnyereség hatása, viszont terheli egy tervezett létszámleépítésre képzett 187 milliós tartalék. Ezt a közel 400 millió forintot nem figyelve még javulást is fel lehet fedezni a csoport működésében.
