Élénkülő forgalom, de továbbra is csökkenő árak jellemezték a Budapesti Értéktőzsde tegnapi napját. A parketten valamivel több mint 25 milliárd forint értékű részvény cserélt gazdát, az index félszázalékos, 116 pontos csökkenése mellett. A legnagyobb mennyiségben most is a Mol részvénye cserélt gazdát, a kilencmilliárdos forgalom több mint 2 százalékos áremelkedés mellett zajlott le. (A cég ma teszi közzé gyorsjelentését.) A másik vezető papír, az OTP közel hasonló nagyságú, 8 milliárdos forgalommal, viszont másfél százalékkal, 8109 forintra csökkenő árral fejezte be a napot. Továbbra is élénk kereskedés folyt a gyógyszerrészvények piacán, az Egisből majd két, a Richterből majd négymilliárdnyi érték cserélt gazdát. A Richterre az eladók túlsúlya volt a jellemző, bár tegnap is forgott 50 ezer forint felett, végül az előző napinál közel 3,5 százalékkal alacsonyabban, 47 500 forinton fejezte be a kereskedést. Az Egis viszont több mint egy százalékkal,
32 890 forintra emelkedett, igaz, az előző napi zuhanás mértékét ez még mindig nem érte el.
A blue chipek piacán ezenkívül nem történtek nagyobb változások, a kisebb társaságok között viszont voltak nagyobb mozgások. Közel három százalékkal, 805 forintra esett vissza a Rába, és közel kétszázalékos esés után 800 forint alatt fejezte be a kereskedést a Fotex. A gyorsjelentés megjelenése után több mint egy százalékkal esett az FHB, a Danubius pedig – a gyorsjelentés megjelenése előtti utolsó pillanatban – két és fél százalékkal az előző napi szintnél alacsonyabban, 6 ezer forinton zárta a kereskedést. Hasonló mértékben esett vissza a Pannonplast is.
