BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem okozott csalódást a Magyar Telekom

A várakozásoknak pontosan megfelelő, 18,9 milliárd forintos negyedéves nyereségről számolt be a Magyar Telekom. A kedvező eladósodottsági mutató az osztalékvárakozások növekedéséhez vezethet.

2006. május 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem okozott csalódást első negyedéves gyorsjelentésével a Magyar Telekom, igaz, meglepetést sem. A tőzsdei reakció is ennek megfelelő volt, a részvény fél százalékkal gyengült, pont annyival, mint a BUX. A távközlési csoport árbevétele az elemzői prognózisoknál nagyobb, 6,7 százalékos bővüléssel 153 milliárd forintra emelkedett, részben a montenegrói szerzemény, a TCG konszolidálása miatt. A vezetékes üzletágban az összekapcsolási díjak és a jelentősen, 19 százalékkal növekvő szélessávúinternet-bevételek ellensúlyozták a forgalmi bevételek folytatódó csökkenését, így a bevételek csaknem 4 százalékkal, 82 milliárd forintra nőttek. Az MTelekom szélessávú csatlakozásainak száma meghaladta a 400 ezret. További dinamikus növekedést ért el a mobilüzletág, árbevétele 10,5 százalékkal nőtt, amihez magas, 44,6 százalékos EBITDA-ráta társult.
A TCG konszolidálása 2,6 milliárd forinttal növelte a csoportszintű EBITDA-t, amely így csaknem 5 százalékkal, 62 milliárd forintra nőtt. A cégcsoport dolgozóinak száma egy év alatt 2000 fővel csökkent, így a vonalak csökkenése ellenére már most elérte év végi célkitűzést: az egy dolgozóra jutó vonalszám 500-ra emelkedett.
A működési eredményráta 21,2 százalék lett az egy évvel korábbi 22,1 százalék után, ami az egyéb működési költségek 17 százalékos emelkedésének tudható be. A pénzügyi veszteség lényegében nem változott, a csökkenő kamatokat az árfolyamveszteség ellensúlyozta.
A növekvő nyereség ellenére a negyedéves adó félmilliárddal csökkent az adókedvezmények miatt, így a nettó nyereség 18,9 milliárd forintot tett ki, ami megfelel a portfolio.hu konszenzusában szereplő várakozásnak.
A Magyar Telekom hitelállománya az első negyedévben 18,8 milliárd forinttal csökkent, az eladósodottság 30,6 százalékra mérséklődött, ami a közeljövőben felerősítheti az ilyenkor rendszeresen megjelenő osztaléknövelési várakozásokat.
A 2005-ös év után járó osztalékkal kapcsolatban az igazgatóság megismételte, hogy a tavalyihoz hasonló mértékű kifizetést tart indokoltnak. A közgyűlésről viszont továbbra sincs hír, miután a társaságnál folyó vizsgálat még mindig nem zárult le, s nem kizárt, hogy a 2005-ös számokat is módosítani kell majd miatta.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet