A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe egész napos folyamatos süllyedés után 0,62 százalékos csökkenéssel, 25 145 ponton zárta a szerdai kereskedést. A forgalom 22,5 milliárd forint volt, valamivel magasabb a megszokottnál. A több mint 6,6 milliárdos forgalmú Mol majd’ egy százalékkal, 25 346 forintra erősödött. A másik vezető papírnak, az OTP-nek is viszonylag nagy, 5,5 milliárdos forgalma volt, az árfolyama azonban hasonló mértékben, de ellenkező előjellel változott, a nap végére csupán 8229 forintot adtak érte. A gyógyszerszektor még kevésbé remekelt. Az Egis gyorsjelentése után folytatódott a papír mélyrepülése: délután a Citigroup leminősítette a gyógyszergyártó papírjait, minek következtében a részvény ára 32 ezer forint alá is benézett és a nap végére is csak 32 475 forintot ért, ami közel 4 százalékos esést jelent. A papír forgalma viszont jóval nagyobb volt a megszokottnál, meghaladta a 3,5 milliárd forintot. A Richter papírjai a délelőtt során 50 790 forinton új csúcsot állítottak be, azonban nap végére az eladói nyomás következtében több mint 1 százalékos mínuszban zártak. Az MTelekom árfolyama is esett több mint 2 százalékkal, 965 forintra, a BorsodChemé pedig félszázalékos mérséklődés után 2495 forintra süllyedt. Kiválóan szerepelt viszont a Démász, a pénteki gyorsjelentést megelőző optimista várakozások nyomán 3,6 százalékkal, 17 ezer forintig emelkedett az árfolyam. Jól szerepelt a szektortárs Émász is 2 százalékot meghaladó árfolyamjavulással. Viszonylag nagy forgalommal 12 százalékot zuhant a Humet, a napot 66 forinton fejezte be a papír.
