Nem sikerült megtartania erős pozicíóját a forintnak a bankközi devizapiacon. Az eurót ugyan délelőtt még nem sokkal 259 forint felett jegyezték, de délutánra 261 forintig drágult, és innen a nap végéig már nem is mozdult el számottevően. A dollárpiacon kora délután már 205 és fél forint felett állt a kurzus, de az amerikai piacok nyitása után rohamléptekkel esett vissza, közel egy forinttal. Ahogy az előző napokban is, ezúttal is mérsékelt volt a forgalom, a befektetők egyelőre a Fed szerdai kamatdöntésére várnak. Egészen pontosan nem is igazán a konkrét lépésre, hiszen az emelés nem lenne meglepetés, hanem inkább az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény kommentjére.
Nagyobb izgalmak nélkül telt a nap a másodlagos állampapírpiacon. A referenciahozamok éven belül nem, míg a hosszabb futamidők esetében trend nélkül mindössze néhány bázisponttal változtak. A három hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek aukcióján a felajánlott – és végül értékesített – 40 milliárdos csomagra több mint 80 milliárd forint értékben érkezett ajánlat. Az átlaghozam 6,09 százalék lett, jóval alacsonyabb, mint a 6,15 százalékos benchmark, igaz, annak a papírnak a lejárata két héttel hosszabb.
A piacon lévő szabad pénzt a bankok rövidebb távra fektették be. Az MNB kéthetes betétjébe ugyanis a lejáró összegnél 174 milliárd forinttal többet, 900 milliárd forintnyit helyeznek el mától. Ezzel a teljes betétállomány 1384,1 milliárd forintra emelkedik. A forintpiacon talán nem is véletlen, hogy csökken a likviditás, az overnight és a tomnext kamat 25 bázisponttal 5,75-6,00 százalékra nőtt.
