A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,7 százalékos süllyedéssel 25 237 ponton zárta a hétfői kereskedést. A vezető részvények többsége csak minimálisan emelkedett, vagy nagyobb mértékben veszített értékéből. A forgalom közepesnek volt mondható, éppen meghaladta a 17 milliárd forintot.
A kereskedés húzóerejét jelentő Mol részvényeiből több mint 8 milliárd forintnyi cserélt gazdát, a nemzetközi tőzsdei folyamatokat követve csökkenő ár mellett. A nap végére 25 705 forintot adtak egy papírért, ami közel 2 százalékkal alacsonyabb, mint a pénteki záróár. Az OTP viszont stabilan tartotta az árát, a bankrészvényre az utolsó kötés egy forinttal a 8300 forintos szint alatt született, a forgalma viszont kisebb volt a szokásosnál. A BorsodChem volt az egyetlen a blue chipek közül, amelyik több mint egy százalékkal tudott emelkedni tegnap.
Az Egis az OTP-hez hasonlóan fél százalék alatti mértékben javított. A gyógyszerpiac másik szereplője, a Richter viszont 0,6 százalékkal, 48 700 forintra esett vissza. Több mint egy százalékkal, 970 forintra süllyedt a Magyar Telekom. A kisebb társaságok részvényei között már nagyobb mozgások is akadtak. A Synergon papírjai nagy forgalom mellett négy százalékkal erősödtek, az econetéi és a Konzuméi még ennél is jobban (a Konzum jegyzése a felfüggesztési határig szaladt). A nagyobb veszteségek is ebben a táborban születtek, ebben a NABI és a Novotrade járt az élen.
