BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivárásra késztette a befektetőket a Fed

2006. május 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi optimizmus hajtotta árfolyamemelkedés után hétfőn vegyesen zártak az európai vezető indexek. Londonban a FTSE 100 0,4 százalékponttal, 6067 pontra mérséklődött, Frankfurtban ennek felével, 6127 pontra emelkedett a DAX, miközben Párizsban lényegében maradt a múlt heti 5280 pont körüli záróérték. Az olaj árának mérséklődése ezúttal csökkentette az olajcégek jegyzését, de az eladói oldal felerősödése volt jellemző az energetikai- és a bányavállalatok részvényeinél is. A pénzügyi papírok ellenben a nyertes oldalon álltak. A német piacon az Adidas-Salomon sportszergyártó árfolyama több mint három százalékkal drágult, miután a cégvezetés jelentős javulásra számít mind a bevétel, mind az eredmény tekintetében, a nyári labdarúgó világbajnokságnak köszönhetően. Hasonló mértékben nőtt a Metro AG kurzusa, de a nyertesek között volt több, idegenforgalomhoz kapcsolódó társaság is. A vesztes oldalt elsősorban a távközlési cégek, a Deutsche Telekom és a Vodafone képviselték, de a MAN és a Siemens is mínuszban zárt.
A tengerentúlon a nyitás utáni órákban nem alakult ki egyértelmű trend. Bár alapjában véve optimista a hangulat, de a Fed szerdai ülése előtt kivárás is jellemző. A piac mindenesetre úgy véli, feltehetően most vagy legkésőbb júniusban lesz még egy kamatemelés, de a gazdasági mutatók alapján ezt követően már nem várható szigorítás. A befektetők egyébként továbbra is a felvásárlási hírekre figyelnek.
A devizapiacon egyelőre megtorpant az euró/dollár árfolyam emelkedése, miután jó néhány befektető a nyereségrealizálást választotta a Fed kamatdöntése előtt. A keresztárfolyam, miután napi minimumot ért el 1,269-nél, 1,2715-ön zárt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet