BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Picit gyengült csak a forint

2006. május 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 260 forintos szinttől egy kicsit ugyan távolabb került az euró csütörtökön, de a csütörtöki jegyzések is egyelőre stabilitásról és bizalomról árulkodnak a piaci szereplők körében. Az uniós fizetőeszköz tegnap 260 és fél forintról indulva bő egy forintot drágult, de a nap végére már ismét a nyitás utáni szinten állt, ez pedig alig magasabb, mint az egy nappal ezelőtti. A dollár árfolyamgörbéje is hasonló volt, a 206,00–207,50 forintos értékek érintése után a nap második felében már 205 forint volt a kurzus, ami viszont erősödést jelent a szerdai naphoz képest. A kereskedés nyugodt mederben folyt, a nap legfontosabb történése sem hozott jelentős változást, amikor az ECB kormányzótanácsának ülésén a várakozásoknak megfelelően a jegybankárok nem változtattak a 2,5 százalékos kamaton. Nem okozott riadalmat a döntéshez fűzött indoklás sem, amely az elemzők szerint azt jelenti, hogy júniusban 25 bázispontos szigorítás várható. Ez ugyan az euró erősödését segítené, de a forint mégsem gyengült, mivel a júniusi emelést már beárazta a piac.
Az állampapírok másodpiacán a legtöbb futamidőre tovább mérséklődtek a referenciahozamok, elsősorban a rövid és a közepes futamidőknél. A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett – és végül elfogadott – 40 milliárd forintos csomagra közel 95 milliárd forint értékben érkezett vételi ajánlat. Az átlaghozam 6,47 százalék lett, az ajánlatok szűk sávban, 6,44 és 6,48 százalék között mozogtak. A bankközi forintpiacon továbbra is bő a likviditás, az overnight kamat 5,60–5,70 százalékon maradt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet