BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tánc 25 ezer pont körül

2006. május 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra a 25 ezer pontos szinthez ért a BUX, a kereskedés első órájában átlépte a bűvös határt, majd egész nap hol alatta, hol felette ingadozott, végül 24 968 ponton zárt. Az 1,65 százalékos erősödést mutató záróérték az átlagnál nagyobb, 28 milliárd forintos forgalom mellett alakult ki.
A legstabilabb teljesítményt a Mol mutatta, a keddi 25 ezer forintos záróárfolyamhoz képest négy százalékot tudott erősödni. Legújabban a UBS optimista elemzése lendített az olajpapíron, no meg maga a magas olajár, illetve az oroszországi készletvásárlásról érkező hírek. Zárás előtt 26 320 forinton is járt az árfolyam, majd valamivel 26 ezer alatt zárt. Az OTP reggel megindulni látszott, ám a nap végére megbicsaklott a kitörés. A záróár így 0,7 százaléknyi emelkedést mutatott.
Egyenletesen emelkedik a Magyar Telekom, nagy forgalom mellett 975 forint körül születtek rá kötések. A gyógyszerpapírok a szokottnál élénkebb kereskedés közepette ellentétesen mozdultak el: a Richter 500 forintot emelkedett, az Egis piacán viszont baljós eladási hullám bontakozott ki, négyszázalékos esést okozva. A BorsodChem átlépte a 2400 forintos szintet, a Fotex viszont csak mérsékelten tudott erősödni az újabb optimista elemzés után. Csak a felső limit állította meg a NABI szárnyalását, a közgyűlés után kezdődött vételi hullám hatására tegnap 115 forintig jutott a papír. A Rába a 850 forintos szinttel kacérkodott, de egyelőre itt még az eladók voltak többen, ennek ellenére kétszázalékos drágulással zárt a részvény.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet