BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaszerezte az elsőséget az Erste

2006. május 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pesti tőzsdei történelem forgalmi rekordját jelentő március után, amikor is egy közel 250 milliárd forint árfolyamértékű Mol-kötésnek köszönhetően duplikáltan 1232 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát, áprilisban visszatért a kereskedés a korábbi hónapok szintjére. A brókercégek 876 milliárd forint értékben kötöttek üzletet, amivel az első négy hónap forgalma megközelítette a 4 ezer milliárd forintot, a napi átlag pedig a 24 milliárdot. (A 2005. évi teljes duplikált forgalom meghaladta a 9600 milliárd forintot.) A BUX egy hónap alatt 6 százalékot emelkedett, míg az év eleje óta 17 százalékot kúszott feljebb az index. A befektetési szolgáltatók rangsorában az Erste ismét visszakerült az élre, de százmilliárd forint felett teljesített az elmúlt hónapban a K&H, a Concorde és az ING is. A származékos piacon a határidős BUX forgalma az előző hónaphoz képest harmadával esett vissza, de némileg mérséklődött a részvények iránti kereslet is. Az április 20-án indult aranypiac egyelőre szerényen teljesít, a tört hónapban 62 üzletben 76 kontraktus cserélt gazdát. A befektetők elsősorban két brókercéget, az Agrokont Brókerházat és a Hamilton Tőzsdeügynökséget tüntették ki megbízásaikkal.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet