Az idei első negyedévhez hasonló három következik még a Pannonplast életében – legalábbis matematikailag, hiszen az idei tervek szerint négy veszteséges év után 2006-ban 400 millió forint nyereséget érhet el a cégcsoport. A tagvállalatok eladását is kiszűrve az árbevétel szerény mértékű növekedést mutat, ugyanakkor néhány – a cégeladásokkal és tervezett akvizíciókkal kapcsolatos – egyszeri, rendkívüli tétel miatt az EbITDA és az üzemi eredmény is rosszabb lett, mint egy évvel korábban.
Az EBITDA a felére olvadt, míg az üzemi eredmény esetében 200 millió forint feletti lett a veszteség. A számokon végül jelentősen javított a 342 millió forintos pénzügyi nyereség, amelynek köszönhetően ismét pozitívba fordult az eredmény. Sokat hoztak a konyhára a saját részvényekre kötött határidős ügyletek, ugyanakkor mivel ezek a vezetői részvényopciós program fedezetéül szolgáltak, az EBITDA emiatt is csökkent, hiszen itt 133 millió forintot számoltak el a program időarányos fedezetére. Hasonló leírásokra egyébként az év hátralévő részében is számolni kell, többek között ezért is csupán 400 millió forint az eredményterv, miközben a Tu-Plast idei értékesítése önmagában egymilliárd forint nyereséget hoz majd.
Az üzletágak közül a fogyasztói csomagolások területe továbbra is jól teljesít, az árbevétel és a profit jó része is innen származott. A karcsúsítások ellenére is tetemes veszteséget hozott össze a műszaki műanyag divízió, amely megszűnik majd mint önálló üzletág, a megmaradó egyetlen tagvállalatot az egyéb vállalati befektetések közé sorolják. Az idei évre tervezett 15 milliárd forintos árbevételben egyébként nincsen benne a tervezett fejlesztések és akvizíciók hatása – nyilatkozta lapunknak Gyimóthy Dénes pénzügyi igazgató. Ez utóbbi azért fontos, mert a menedzsment mostantól elsősorban erre koncentrál majd. A csomagolóanyag-ipari beruházásoknak (Szerbia) és fejlesztéseknek (Románia) köszönhetően a magasabb fedezetű termékek irányába mozdulnak el, ami – feltehetően jövőre – a számokban is érezteti hatását.
