BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetven forint körüli osztalékot tervez a Magyar Telekom

2006. április 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom egyik leányvállalatának átvilágítása miatt a társaság továbbra sem tudja megtartani éves közgyűlését. A társaság azután kezdett vizsgálatot egyik leánycégénél, hogy a vállalat által kötött két, összesen 700 millió forint értékű tanácsadói szerződés törvényességével kapcsolatban kétségek merültek fel. Az eset miatt alkalmazottak felfüggesztésére is sor került. A BÉT-en az elmúlt tíz évben vezető társaságtól példátlan esemény az MTelekom befektetői megítélésének sem tesz jót, a részvény az utóbbi időszakban eladói nyomás alatt van, tegnap már csak 941 forintot adtak érte.
A csúszás a befektetőket elbizonytalaníthatta az osztalékkal kapcsolatban is, felmerült, hogy az Invitel esetleges megvásárlása mellett a cég nem tudja kifizetni a várt mértékű osztalékot. A kedélyek megnyugtatására az igazgatóság közzétette, hogy a tavalyival megegyező szintű, 70 forint körüli osztalékjavaslatot tervez, az előterjesztés azonban csak a közgyűlési meghívóval együtt, a vizsgálat lezárulta után jelentik meg.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet