BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fizet osztalékot a Pannon-Flax

2006. április 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a Pannon-Flax Rt. tavaly mintegy megtízszerezte mérleg szerinti eredményét, a cég egyelőre nem fizet osztalékot – döntött a társaság éves rendes közgyűlése, amelyen a részvényesek mintegy 60 százaléka vett részt. A 156,6 millió forintos nem konszolidált nyereség az eredménytartalékba kerül, és azt a cég fejlesztésekre fordítja. Az üzemi eredmény is látványosan javult, a korábbi mínusz után tavaly már 232 millió forintos pozitív szaldót sikerült elérni. (A konszolidált számok egy picit rosszabbak: a csoport üzemi eredménye 131 millió forint volt, az IFRS-mérleg szerinti nyeresége pedig 26 millió forint.) A társaság saját tőkéje december végén 2,855 milliárd forint volt, míg a konszolidált mérlegfőösszege több mint 4,3 milliárd forint. A társaság árbevétele meghaladta a 3,7 milliárd forintot, ebből az export több mint 1,7 milliárd forintot tett ki.
A tavalyi számoknál izgalmasabb a társaság idei éve, a Betonút-perből befolyt mintegy 2 milliárd forint ugyanis a 2006-os mérlegben látszik majd meg (NAPI Gazdaság, 2006. március 28., 11. oldal). Váradi Ernő, az igazgatóság elnöke ráadásul azt is bejelentette, hogy átszervezik a Pannon-Flaxot: a textilipari alaptevékenységet különválasztják, míg az ingatlanokkal, részvényekkel és a készpénzzel aktív vagyonkezelésbe kezdenek. A fő tevékenységből az idei évre 3,5 milliárd forintos árbevétellel és 150 millió forintos eredménnyel számolnak – nyilatkozta Teimel Gézáné vezérigazgató, ez ugyan kisebb mint az idei, aminek oka, hogy az amerikai export mérséklődni fog, de nem tartalmazza a vagyonkezelésből származó esetleges nyereséget. A cég, amely a negyedik legrégebbi tőzsdei társaságként az idén 15 éves jubileumát ünnepli a BÉT-en, így 2006-ban kellemes meglepetést okozhat.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet