BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a lendület

2006. április 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak egy napig tartott a választási megkönnyebbülés a tőzsdén, tegnap délelőtt az eladók kerültek túlsúlyba, s a BUX csaknem 2 százalékos csökkenéssel zárt. A mutató reggel 25 120 ponton érte el maximumát, majd a Mol és az OTP hanyatlásának következtében zárásra 24 565 pontig esett. A forgalom ismét valamivel átlag felett alakult, 26,8 milliárd forintot tett ki. A blue chipek közül a legnagyobb vesztes a Mol lett, amelyet reggel az ING minősített le vételről tartásra. Az olajpapír árfolyama ennek megfelelően 2,7 százalékkal esett, s 25 250 forinton zárta a kereskedést. A nyitás utáni optimizmus közepette 8350 forint fölött is forgott az OTP, ám elfogytak az elmúlt napokat meghatározó vevők, s az árfolyam fokozatosan csorgott lefelé a 8150 forintos zárásig. Korrigáltak a gyógyszerpapírok is, a Richter közel 3 százalékkal került lejjebb, az Egis megúszta valamivel több mint egyszázalékos süllyedéssel. A nap sztárja a BorsodChem volt, hatmilliárdos forgalom mellett – amelyben három, egyenként 500 ezer darabos nagy kötés is szerepet játszott – 4,3 százalékkal emelkedett a kurzusa a pénteki közgyűlésre készülve. A Magyar Telekom újabb egy százalékot veszített értékéből, a cég megítélésének nem tesz jót, hogy még mindig nem hívták össze az éves közgyűlést és nincs osztalékjavaslat sem. A Rába árfolyama 800 forint alá tért vissza, s esett az FHB kurzusa is. Végül mínuszban zárt a Graphisoft és a Fotex is, az eső trendből csak a Phylaxia és a Pannon-Flax lógott ki.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet