Megnyugvással fogadta a részvénypiac az eddiginél biztosabb kormánytöbbséget jelző választási eredményeket, a BUX némi bizonytalankodás után határozottan fölfelé indult. Az index végül egy százalékkal emelkedve újra átlépte a 25 ezer pontos határt, de a csúcsdöntés egyelőre elmaradt. Meggyőzően teljesített az elmúlt napokban húzópapírrá avanzsált OTP, ami biztató jel a közeljövőre nézve. A vezető részvények között egyértelműen a bankpapír volt a vezető, a Mol lényegében egy helyben, 26 ezer forint környékén toporgott. Az OTP piaca reggel még sérülékenynek tűnt, ám hiába voltak jelentősebb eladási megbízások, vásárlók is szép számmal érkeztek, így tízmilliárdot meghaladó forgalom mellett 3 százalékos emelkedéssel, 8298 forinton zárt a bankpapír. Nagyon szépen szerepelt az FHB is, árfolyama 2,5 százalékkal kúszott fel. A Magyar Telekomon nem segített, hogy a Monetáris Tanács változatlanul hagyta az alapkamatot, a távközlési papír 1,2 százalékot vesztett értékéből. Jól szerepeltek viszont a gyógyszergyártók: a Richter 46 800 forintra erősödött, az Egis pedig történetében először átlépte a 35 ezer forintos határt, és fölötte is zárt.
A BorsodChem előbb esni akart a vezércsere hírére, majd az új stratégiában reménykedők kerekedtek felül, így 2300 forintra emelkedett az árfolyam. A kisebbek közül remekül szerepelt a Graphisoft, záróára több mint 4 százalékkal lett magasabb a péntekinél. Történelmi csúcson zárt az Émász és az Állami Nyomda papírja is.
