Távozik a BorsodChem éléről Kovács F. László, aki 15 éven át irányította a borsodi vegyipari céget. Vezérigazgatói pályafutásához fűződik a BC részvénytársasággá alakulása, 1996-os tőzsdei bevezetése, majd két évvel ezelőtti „visszatérése” a parkettre, de az az időszak is (2000–2001), amikor a BorsodChem a Budapesti Értéktőzsde legnagyobb felvásárlási csatájának főszereplője volt.
Távozásáról a cég pénteki igazgatósági ülésén született döntés, ahol egyben lemondott igazgatósági tagságáról is. Az új vezér Kay Gugler német vegyipari szakember, aki tavaly óta tagja az igazgatóságnak. Információink szerint a nagytulajdonosok a Kovácsnál 14 évvel fiatalabb, 50 éves Guglertől azt várják, hogy hitelesen tudja majd képviselni a pénzügyi befektetők előtt a társaság új stratégiáját. Ennek kidolgozását – az osztrák nagyrészvényes VCP-t képviselő kommunikációs ügynökség közleménye szerint – már Gugler irányította, s ő mutatja majd be az április 28-i közgyűlésen.
A BorsodChem előtt álló hosszú távú projektekre tekintettel elérkezett a legmegfelelőbb alkalom arra, hogy Gugler úr, akit jómagam hívtam meg a BorsodChem igazgatóságába, átvegye tőlem a társaság irányítását – nyilatkozta Kovács F. László.
A vállalat remek szakemberekkel és kiváló termékekkel rendelkezik, és készen áll arra, hogy a gyors ütemű növekedés következő szakaszába lépjen – tette hozzá. Vezetésemmel a közelmúltban lezárult egy kiemelkedő, középtávú beruházási program és a BorsodChem fontos stratégiai akvizíciókat hajtott végre, ezért elmondhatom, hogy a társaság élén eltöltött 15 évet optimálisnak értékelem.
Georg Stahl, a BC igazgatóságának elnöke szerint Kovács erőteljes és domináns vezetője volt a társaságnak. Irányítása alatt a cég organikus növekedés és akvizíciók révén vezető helyet szerzett Kelet-Közép-Európa PVC- és izocianát-piacán, miközben Északkelet-Magyarország megbízható munkaadójává és a Budapesti és a Varsói Értéktőzsde egyik vezető részvényévé vált.
Az igazgatóság értékelése szerint az új vezér megalapozott üzleti vízióval, kiváló vezetői képességekkel és széles körű vegyipari tapasztalatokkal rendelkezik.
A társaság vezetését decentralizálják, az irányítást négytagú Executive Management veszi át, amelynek első tagjai Kay Gugler, Purzsa Tamás, dr. Illéssy János és Varga Béla lesznek. A változásoktól az it azt várja, hogy új lendületet adnak a BorsodChemnek és rövidesen európai szintű növekedési pályára állítják a társaságot.
