Folyamatos forintgyengülés jellemezte a hosszú hétvége előtti utolsó kereskedési napot a bankközi devizapiacon. A forgalom ugyan alacsony volt, de a tendencia egyértelmű: az euró jegyzése az előző napi 265 és fél forintról mintegy két forinttal került magasabbra, a dollár pedig 219 forintról emelkedett 221 és fél forint közelébe. Ma egyébként szabad pályára kerülhetnek az árfolyamok, hiszen számos piac már pénteken zárva tart, így a keddi nyitás után igencsak aktív kereskedés várható.
A másodlagos állampapírpiacon emelkedtek a hozamok, a hozamgörbe két végén szerényebb, 2-3 bázispontos volt az elmozdulás, a közepes futamidőkre viszont már 5–8 bázisponttal nőttek a referenciamutatók. Az öt- és tízéves államkötvények aukcióján jelentős túljegyzés mellett összesen 85 milliárd forint értékben fogadtak el ajánlatokat az elsődleges forgalmazóktól. Az átlaghozamok szerény mértékben haladták meg az előző napi piaci értékeket. A következő napok kifejezetten izgalmasak lehetnek, mert a tízéves amerikai kincstárjegy hozama átlépte az ötszázalékos lélektani határt. Általános vélemény szerint ezen a szinten a lényegében kockázatmentes profitot figyelembe véve már érdemes a feltörekvő piacokról átcsoportosítaniuk a tőkét a befektetőknek. Ugyanakkor az is igaz, hogy mindez nem érte meglepetésként a piacokat. Eközben nálunk továbbra is magasan, stabilan 2800 milliárd forint fölött van a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány.
A bankközi forintpiacon az ezermilliárd forintos jegybanki betételhelyezés ellenére is bő a likviditás, az overnight és a tomnext üzletek már alig valamivel öt százalék felett jöttek létre.
