Továbbra is a növekvő olajár és az emelkedő kamatszint okolható a nyugat-európai tőzsdéket jellemző pesszimista hangulatért, ezzel együtt a vezető indexek a délelőtti mínusz nagy részét ledolgozták a nap végére. Tovább növelte a bizonytalanságot az Európai Bizottság elemzése, mely szerint a gazdasági növekedés elmaradhat a várakozásoktól. Az első negyedévben tapasztalt optimizmus elsősorban a felvásárlási és összeolvadási hullámnak volt köszönhető, most azonban szakértők szerint a föntebb említett negatív tényezők komolyan hátráltathatják az indexek további emelkedését. Az eladók tegnap a hét első két napján jól szereplő bányavállalatokat sem kímélték, szakértők az idei évben eddig remekül szereplő szektor kapcsán túlértékeltségről beszélnek.
Egészen más hangulatban kezdődött a kereskedés a tengerentúlon, az eredményszezon elején jelentő társaságok rendre felülmúlják az elemzők várakozásait. Szakértők szerint a magas energiaárak ellenére továbbra is fennmaradhat a dinamikus profitnövekedés, amit a Circuit City Stores első negyedéves eredménye is igazolt. Jól kezdte a napot a Boeing és a Motorola, előbbit egy jelentős kínai repülőgép-megrendelés, utóbbit a Bear Stearns felminősítése segítette.
Enyhén gyengült az euró a dollárral szemben, a jegyzés 1,2110-en állt lapzártánkkor.
