BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nasdaq lett az LSE legnagyobb tulajdonosa

2006. április 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai elektronikus tőzsdét üzemeltető társaság, a Nasdaq közel 15 százalékos részesedést vásárolt a Londoni Értéktőzsdében (LSE), és ezzel a mostanában felvásárlási célpontként számon tartott börze legnagyobb tulajdonosává vált – írja a Reuters. A tranzakciót nem egészen két héttel azután jelentették be, hogy a Nasdaq visszavonta az LSE részvényeire korábban tett, 950 pennys ajánlatát. A 780 millió dolláros tranzakcióban a londoni börze 14,99 százaléka cserélt gazdát, az eladók között volt a 13,8 százalékos részesedésétől 1175 pennys árfolyamon megváló Threadneedle Asset Management. A hír hatására az LSE árfolyama 15 százalékkal ugrott meg tegnap, elérve az 1198 pennys záróárat.
Szakértők a 15 százalékos tranzakció kapcsán hangsúlyozzák, hogy a Nasdaq valószínűleg nem áll meg ezen a szinten, és a jövőben nagyobb részesedés elérésére törekszik majd. A Nasdaq árfolyama a bejelentés hatására nem változott jelentősen. Szakértők szerint a Nasdaq a tőzsdei konszolidációs versenyben komoly stratégiai előnyt szerzett a versenytársak előtt, ezzel együtt is a vételár talán túlságosan optimista árazást mutat – figyelmeztet a neves hitelminősítő, a Standard & Poor’s.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet