Az amerikai elektronikus tőzsdét üzemeltető társaság, a Nasdaq közel 15 százalékos részesedést vásárolt a Londoni Értéktőzsdében (LSE), és ezzel a mostanában felvásárlási célpontként számon tartott börze legnagyobb tulajdonosává vált – írja a Reuters. A tranzakciót nem egészen két héttel azután jelentették be, hogy a Nasdaq visszavonta az LSE részvényeire korábban tett, 950 pennys ajánlatát. A 780 millió dolláros tranzakcióban a londoni börze 14,99 százaléka cserélt gazdát, az eladók között volt a 13,8 százalékos részesedésétől 1175 pennys árfolyamon megváló Threadneedle Asset Management. A hír hatására az LSE árfolyama 15 százalékkal ugrott meg tegnap, elérve az 1198 pennys záróárat.
Szakértők a 15 százalékos tranzakció kapcsán hangsúlyozzák, hogy a Nasdaq valószínűleg nem áll meg ezen a szinten, és a jövőben nagyobb részesedés elérésére törekszik majd. A Nasdaq árfolyama a bejelentés hatására nem változott jelentősen. Szakértők szerint a Nasdaq a tőzsdei konszolidációs versenyben komoly stratégiai előnyt szerzett a versenytársak előtt, ezzel együtt is a vételár talán túlságosan optimista árazást mutat – figyelmeztet a neves hitelminősítő, a Standard & Poor’s.
