BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbantott a Mol

2006. április 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lényegében a Molról szólt a tegnapi tőzsdei kereskedés: nemcsak azért, mert az 57 milliárd forintos forgalomból 48 milliárdot az olajpapír adott, hanem azért is, mert a részvényárfolyam napközben történelmi csúcson járt. Az elsőre a Mol és a BNP Paribas közötti sajátrészvény-ügylet adott magyarázatot, több mint 1,4 millió részvényt kötötték át a BÉT-en. Persze ezt leszámítva is élénk volt az érdeklődés az olajpapír iránt, a nap eleji 24 800 forintos árfolyamrekord után stabilan 24 500 forint felett forogtak a papírok, és csak a kereskedés vége előtt csökkent némileg a lendület, hogy végül szerény pluszban zárja a napot. Az utóbbi jellemezte az Mtelekom és az OTP piacát is, mindkét blue chip csak néhány tized százalékkal javított, igaz, a Richter nem járt ilyen jól, a gyógyszerrészvény 45 615 forintos záróára azt jelenti, hogy közel 200 forinttal ért kevesebbet, mint egy nappal korábban. Ezzel szemben a szektortárs Egis ezúttal is remekelt, újabb két százalékkal, 32 970 forintra hízott a jegyzés. Ezek tükrében nem is csoda, hogy a BUX-nak csak mérsékelt emelkedésre futotta, és az index 23 774 ponton zárt.
A kisebb papírok közül a Humet esetében is tart még a hossz, közel 100 milliós forgalom mellett 9 százalékkal, 87 forintra emelkedett az árfolyam. A Fotex-tulajdonosok is örülhettek kedden, az 50 forintos drágulás után már alig marad el a 800 forintos szinttől a papír. A 2-3 százalékos emelkedéssel jó teljesítményt nyújtott a gépipari szekció két tagja, a Linamar és a Rába is, míg az Inter-Európa Bank árfolyama még egy kicsit ennél is többet, mintegy 4 és fél százalékot nőtt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet