BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb garantált alapok az Erstétől

2006. április 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két új garantált alapot bocsát ki az Erste Bank Alapkezelő Rt.: az Erste Garantált Alap 2. és 3. befektetési jegyei 2006. április 3. és május 5. között jegyezhetők. A jegyzéssel a közép-európai piacok (Ausztria, Magyarország, Lengyelország, Csehország, Románia, Szlovénia és Horvátország) által nyújtott befektetési lehetőségek használhatók ki. Az alapok hozamát az Új Európa Index (New Europe Blue Chip Index – NTX) teljesítménye határozza meg, amely a régió 30 legnagyobb és legsikeresebb részvényét foglalja magába. A hozam meghatározásához az index értékeit a négy év alatt minden negyedév végén, azaz összesen 16 alkalommal ellenőrzik, és az így kapott értékek átlagos növekedése adja a hozam alapját a kiindulónapi (2006. május 8.) értékhez képest. Az Erste Garantált Alap 2. minimális hozama a négyéves futamidő lejártakor összesen 6 százalék, de a maximális hozam a 70 százalékot is elérheti. Az Erste Garantált Alap 3. esetében a lehetséges legnagyobb haszon érdekében csak a befizetett tőke visszafizetése garantált a négyéves futamidő lejártakor, azonban a maximális hozam elérheti akár a névérték dupláját is. A hozam független a befektetett összeg nagyságától, az alapcímlet 10 ezer forint. A március elején kibocsátott Erste Garantált Alap 1. egyébként rendkívül sikeres volt, hiszen a jegyzést követően a második legnagyobb kibocsátású magyar alap lett, több mint 7 milliárd forint értékű jegyzésével.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet