BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mostantól lehívható a Mol-opció

2006. április 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol tegnap megállapodott a BNP Paribas Bankkal, hogy a társaság saját tulajdonában maradt 1 millió 404 ezer 217 darab A sorozatú törzsrészvényét értékesíti a banknak. A Mol ezzel a megállapodással megválik utolsó A sorozatú törzsrészvényeitől is (csupán 578 darab C sorozatú papírja lesz) és ezzel megnyílik a lehetősége, hogy éljen az állammal szemben fennálló 10 százalékos részvénycsomagra szóló vételi opciójával.
A BNP-vel kötött megállapodás ugyanakkor szintén tartalmaz egy vételi jogot, amelynek értelmében a Mol december 18-ig bármikor visszavásárolhatja ezeket a részvényeket.
Ez megegyezik a BNP által korábban (NAPI Gazdaság, 2005. december 28., 11. oldal) 7 millió 552 ezer 874 darab részvényre kötött üzlet kondícióival. Így tulajdonképpen nem történt más, mint hogy a Mol ezeket a részvényeket is kihelyezi a BNP-hez, megkerülve ezzel a saját részvények tartására vonatkozó 10 százalékos törvényi korlátozást. A bejelentésnek vélhetően semmilyen tőzsdei hatása nem lesz, a korábbi tranzakciók után ez nem meglepetés. Lehet viszont hatása annak – bár egyelőre ebből semmi nem látszik –, hogy a Morgan Stanley globális energetikai modellportfóliójából kikerültek a Mol részvényei. A portfólióban a helyüket a befektetési bank szerint jelenleg vonzóbb Valerto vette át – tudósított a Reuters.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet