Gyengén szerepeltek a vezető európai indexek pénteken, a kezdetben jellemzően stagnáló mutatók a kereskedés utolsó órájában lefelé indultak. A DAX 1,3 százalékkal gyengült, és visszaesett 6000 pont alá, az FTSE 0,3 a CAC pedig 0,9 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A pesszimista hangulatból leginkább a bankok és a közszolgáltatók vették ki a részüket, szakértők a hirtelen felerősödő eladói nyomást az amerikai kötvényhozamok emelkedésével magyarázták. Az emelkedő kamatszint elsősorban ezeket a szektorokat érinti negatívan, a magas osztalékot fizető közszolgáltatóknak és a jelentős állampapír-állományt tartó bankoknak egyaránt kedvezőtlen a kamatszint emelkedése. A bankok közül a BNP Paribas és a Lloyds TSB Group, a közszolgáltatók közül pedig a RWE vette ki részét leginkább az esésből.
Eredményes napot zárt az olajszektor, köszönhetően a UBS felminősítésének, és vételi ajánlásának. Jelentős mínuszban zártak a vezető amerikai indexek, a Dow 0,9 százalékkal, 11 120 pontig, a Nasdaq egy százalékkal, 2339 pontig hanyatlott. A pesszimista hangulat a növekvő inflációs nyomásnak és a tovább emelkedő kötvényhozamoknak volt betudható. A nap vesztesei a közszolgáltatók és az olajtársaságok voltak. Tovább gyengült az euró pénteken a dollárhoz képest, a jegyzés estére elérte az 1,2090-et.
