BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden mindegy: veszik a magyar állampapírt

2006. április 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét végi választások előtt igencsak volatilis ármozgások jellemezték a bankközi devizapiacot. Az euró árfolyama 266,50–268,55 forint között ingadozott, késő délután e sáv közepének megfelelő szinten állt a jegyzés. A dollár esetében már kisebb volt az ingadozás mértéke, itt 219 és 220 forint volt a két jellemző szélső érték, igaz, az amerikai piacok nyitása után először 218 forintig nyomták le, majd 221 forintig húzták fel a fizetőeszköz árát.
Ezzel szemben a másodlagos állampapírpiacon sokkal nyugodtabb hangulatban telt a hét utolsó kereskedési napja. A referenciahozamok, ha volt is elmozdulás, akkor is csupán 2-3 bázisponttal változtak, miközben konkrét irány sem alakult ki. Mindenesetre az elmúlt napokban jelentős kereslet mutatkozott a magyar állampapírokra, a legfrissebb, április 5-ei adatok szerint a külföldi befektetők kezében lévő állomány nagysága több mint 70 milliárd forinttal, 2884 milliárd forintra ugrott. Az új mindenkori csúcs egyébként elsősorban a két héttel ezelőtti államkötvény-aukciók elszámolásának volt köszönhető. Ilyenre egyébként ezen a héten is sor kerül, az Államadósság Kezelő Központ csütörtökön a 2011/B államkötvényből 45 milliárd forintnyit, a 2016/C-ből pedig 40 milliárdnyit kínál fel az árverésre.
A választások kimenetele mellett egyébként a ma nyilvánosságra kerülő márciusi államháztartási hiányadatra, és a holnap megjelenő márciusi inflációra érdemes figyelni.
A forintpiacon az overnight és a tomnext kamatok 10 bázisponttal, 5,80/90 százalékra csökkentek, a hosszabb lejáratokon alig születtek üzletek.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet