BUX 139956.72 0,24 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé korrigált a Richter

2006. április 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mondható, hogy kivárásra játszottak volna a befektetők a hét utolsó napjaiban, különösen a Mol piacát jellemezte élénk érdeklődés. A BUX a negatív tartományból startolt pénteken, délután azonban megérkeztek a vevők, és 23 561 pontig hajtották fel az index értékét. Az irányadó mutató a választások első fordulója előtt 0,5 százalékkal erősödött, a forgalom 26 milliárd forint volt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 23 732 ponton várja az izgalmasnak ígérkező hétfői kereskedést.
Izgalmasan alakult a nap a Mol piacán, az olajpapírok 17 milliárd forintos kötési összérték mellett további 1,2 százalékkal értékelődtek föl. Annak ellenére, hogy a kereskedés végén 24 000 forint fölött is jártak, végül 23 880 forinton állapodtak meg. A hét második felében határozottan fölfelé tartott a kurzus, ami egyrészt az emelkedő elemzői céláraknak volt köszönhető, másrészt annak, hogy a UBS semlegesről felülsúlyozásra módosította az olajszektorra vonatkozó ajánlását. A blue chipek közül az MTelekom drágult a legjobban, valamelyest kompenzálva ezzel a megelőző napok leértékelődését. A távközlési részvények 1,8 százalékkal, 960 forintig erősödtek. Az OTP és a Richter árfolyama egyaránt 0,4 százalékkal változott, előbbi fölfelé, utóbbi lefelé módosult.
Veszítettek értékükből a közepes kapitalizációjú részvények, a BorsodChem 2,4, az Egis 1, az FHB pedig 0,7 százalékkal lett olcsóbb. A nap nyertesei a kisebb papírok voltak, a Humet 6,7, a Pannonplast 3,2, a NABI pedig 3,1 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet