A milliárdos veszteséget hozó elmúlt évek előtti korszakot idézte a Pannonplat Rt. szombati közgyűlése. A láthatóan rendbe tett gazdálkodás – az IFRS-adatok szerint a tavalyi veszteség már alig 216 millió forint volt, sőt a magyar számviteli szabályok szerint 581 millió forint mérleg szerinti nyereséget sikerült elérni – a részvényesi aktivitást is csökkentette, a társasági eseményen a tulajdonosok kevesebb mint negyede vett csak részt. Ennek közel felét ráadásul a legnagyobb részvényes, a Benji Invest Kft. adta a maga 11,16 százalékával Így nem csoda, hogy ellenszavazat nélkül fogadták el a napirendi pontokat, sőt még részvényesi felszólalásra sem került sor. A határozatok szerint a társaság neve kiegészült a nyilvánosan működő taggal, és arról is döntöttek, hogy az eredményt az idén várható beruházások és akvizíciók miatt tartalékba helyezik, így osztalékfizetés most sem lesz. A részvényesek további, az alaptőke legfeljebb 10 százalékát kitevő saját részvény vásárlására is felhatalmazták az igazgatóságot, erre a közgyűléstől számított 18 hónapos időszakban lesz lehetőség részvényenként legalább egy forint, míg maximum az előző negyedévi gyorsjelentésben szereplő egy részvényre jutó saját tőke 130 százalékán.
Az igazgatóság ezenfelül új taggal is kiegészült, miután a Benji Invest ügyvezetője, Juhász Attila úgy vélte, az elmúlt 3 év után, amióta tulajdonosok, most már szeretnének ők is szerepet vállalni a Pannonplastban. A közel 30 évet a ruhaiparban eltöltött társaság nemrég eladta ezt a tevékenységet, és azóta bel- és külföldi ingatlan-, valamint tőkepiaci befektetésekkel foglalkozik. A Benji ezeken a területeken szeretne segítséget nyújtani a tőzsdei cégnek.
