Harminc kutat eladott, 11-et pedig vásárolt a Mol Romániában az OMV többségi tulajdonában álló Petromtól és az OMV Romaniától. A harminc kút mellett a Mol eladta romániai repülőgép-üzemanyag üzletét is – jelentette be a magyar olajtársaság tegnap. Az olajcég a döntéseket romániai kiskereskedelmi hálózatának optimalizálásával indokolta és hozzátette: idén még hat új töltőállomás megnyitását tervezi az országban. A tranzakciók lezárásához versenyhivatali jóváhagyás szükséges.
Eközben a Reuters közölte, hogy Horvátország az idei év utolsó negyedévében szeretne további részesedéseket értékesíteni az INA-ból. A miniszterelnök-helyettesre hivatkozó hír arra a 15 százalékos részvénycsomagra vonatkozik, amelyet Horvátország a tőzsdén szeretne eladni, illetve arra a hét százalékra amely a munkavállalóknak juthat. Az értékesítésben közreműködő tanácsadók a Merrill Lynch és a Raiffeisen 20 napon belül készítik el a javaslatukat az eladás módjára. A Mol esetleges további tulajdonszerzéséről egyelőre nem esett szó.
