BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkentette romániai kútjai számát a Mol

2006. április 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Harminc kutat eladott, 11-et pedig vásárolt a Mol Romániában az OMV többségi tulajdonában álló Petromtól és az OMV Romaniától. A harminc kút mellett a Mol eladta romániai repülőgép-üzemanyag üzletét is – jelentette be a magyar olajtársaság tegnap. Az olajcég a döntéseket romániai kiskereskedelmi hálózatának optimalizálásával indokolta és hozzátette: idén még hat új töltőállomás megnyitását tervezi az országban. A tranzakciók lezárásához versenyhivatali jóváhagyás szükséges.
Eközben a Reuters közölte, hogy Horvátország az idei év utolsó negyedévében szeretne további részesedéseket értékesíteni az INA-ból. A miniszterelnök-helyettesre hivatkozó hír arra a 15 százalékos részvénycsomagra vonatkozik, amelyet Horvátország a tőzsdén szeretne eladni, illetve arra a hét százalékra amely a munkavállalóknak juthat. Az értékesítésben közreműködő tanácsadók a Merrill Lynch és a Raiffeisen 20 napon belül készítik el a javaslatukat az eladás módjára. A Mol esetleges további tulajdonszerzéséről egyelőre nem esett szó.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet