Megpihentek tegnap ötéves rekordjuk közelében a vezető nyugat-európai indexek, a DAX és az FTSE érdemi elmozdulás nélkül a lélektani határnak tartott 6000 pont fölött zárt, a CAC szintén stagnált. A piaci szereplőket nemcsak a mostani változatlan kamatszint, hanem az ECB elnökének kommentárja is optimistává tette. Szakértők szerint elképzelhető, hogy a következő hónapban is változatlan szinten maradhat az irányadó mutató, ami újabb lökést adhatna az utóbbi időben remekül teljesítő részvénypiacoknak. Az optimista hangulatban emelkedésnek indultak a bankok, eredményes napot zárt az ABN Amro és a Commerzbank. Vélhetően a szerdai napon ötéves csúcsot döntő Nasdaq is hozzájárult az európai technológiai részvények remek szerepléséhez, emelkedéssel zártak a szoftvergyártók, köztük az SAP. A részvény több mint háromszázalékos erősödését az ABN Amro felminősítése, és 280 eurós célára is segítette. Rosszul szerepeltek az autógyártók, a DaimlerChrysler a Credit Suisse leminősítésének köszönhette kétszázalékos veszteségét. Szintén gyengült a BMW.
Lefelé indultak nyitás után az amerikai részvényindexek, a pesszimista hangulatot az emelkedésnek induló olajár és a kiskereskedelmi társaságok gyenge árbevételadata alapozta meg. Az elemzői várakozásoktól elmaradó adatok az egész szektort lefelé húzták, a kereskedés első felében gyengült a Wal-Mart Stores és a Gap. A nemesfémek iránti erősödő keresleti nyomás magasba hajtotta a bányavállalatok árfolyamát. Az arany határidős árfolyama a lélektani határnak tartott 600 dollár fölött is járt.
Az ECB döntése, és a kora délutáni sajtótájékoztató a devizapiacon is éreztette hatását, az euró jelentősen gyengült a dollárral szemben, a kurzus lapzártánkra egészen 1,2200-ig esett.
