Márciusban jelentősen megemelkedett a külföldi részvények forgalma a BÉT által biztosított Xetra kereskedési rendszeren. Az öt hazai brókercég, a Buda-Cash Brókerház, a Concorde Értékpapír, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP ügyfelei 26,8 millió euró értékben kötöttek üzletet, ennél nagyobb forgalmat az indulás óta eltelt mintegy két és fél év alatt csupán egyszer, 2004 januárjában értek el. Örvendetes, hogy nemcsak az átlagos kötésnagyság nőtt meg, de minden eddiginél több tranzakciót, szám szerint 1414 ügyletet bonyolítottak le. Az elmúlt időszakban megindult fellendülés szakértők szerint a BUX hektikus oldalazó mozgásának tudható be, hiszen eközben a japán, amerikai és vezető európai börzék többéves csúcsokat döntögetnek. (A Xetrán közel tízezer termék érhető el, a legfontosabb, a DAX indexben szereplő német blue chipek mellett a fontosabb európai uniós, valamint amerikai részvényekre, warrantokra és egyéb certificate-ekre is lehet üzletet kötni.) Ugyanakkor az itteni kereskedés egyáltalán nem olcsó, a befektetési szolgáltatók a hazai részvénykereskedelemre megállapított díjaknál magasabb, 0,7–1 százalékos jutalékkal dolgoznak (minimumdíj 5–25 ezer forint), ráadásul információkhoz is nehezebben és csak idegen nyelven lehet hozzájutni.
