BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyes egyéni teljesítmények

2006. április 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra sem mutat határozott irányt a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca, a választások előtt kivárás határozza meg a kereskedést. A BUX délelőtt esésnek indult, s 260 pontos mínuszban is járt, de a kereskedés végére az index csökkenése 30 pontra mérséklődött. A mutató így a 23 ezres szint közelében maradt, a részvényforgalom 16 milliárd forintot tett ki.
A vezető részvények vegyesen mozogtak. Az OTP eleinte 7500 forint körül, majd 7450 forinton forgott, és itt is zárt. A Mol viszont zárásra megtáltosodott és elérte a 22 500 forintos szintet, ami egyszázalékos erősödésnek felel meg, míg az MTelekom valamivel 960 forint alatt ingadozott. Ellentétes irányban mozdultak el a gyógyszerrészvények. Nagy forgalom mellett 44 500 forintra javult a Richter, az Egisnél azonban továbbra is tartottak az eladások, s egészen 31 300 forintig esett az árfolyam, igaz, a végére kissé magához térve 32 200 forintra korrigált. A Richter 1,1 százalékos emelkedésével szemben így az Egis 1,7 százalékkal csökkent. A Gardénia 17 milliós forgalom mellett zuhant 12 százalékkal, záráskor 205 forintot adtak érte. Nem volt jó napja a Synergonnak sem, négy százalékot közelítő esés után 756 forinton végzett. Kisebb veszteséget szenvedtek el a Fotex- és a Rába-részvényesek is, míg az Econet és a Forrás osztalékelsőbbségi papírja emelkedett. A legnagyobb nyereséget tegnap a Humet érte el, 70 forintos záróára 18,6 százalékos emelkedést jelent, s forgalma is nagy volt, 78 millió forintot tett ki.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet