Eseménytelen nappal kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde, a parketten alig 12,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények, az index szűk sávban mozogva végül 0,3 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot. A megszokottól eltérően tegnap a Richter vezette a forgalmi listát, a gyógyszergyár részvényei minimális mértékben erősödtek és 44 ezer forinton fejezték be a napot. Az Egis ehhez képest elég rosszul szerepelt; bár forgalma ennek a részvénynek is jóval nagyobb volt a szokásosnál, a kezdeti vételi hullámot hamar letörték az eladók, és végül 32 750 forint lett a záró árfolyam, ami 0,8 százalékos csökkenést jelent. Ellentétesen változott a két vezető papír, a Mol és az OTP árfolyama. Az olajrészvény 22 275 forintos záróára minimális esést jelent, az OTP viszont, talán a Zepter Banka megvásárlása miatt, fél százalékot emelkedett, 7600 forintra. Az álmos napon kiemelkedőnek számító, több mint 2 százalékos veszteséggel végzett a Magyar Telekom, záróára 955 forint lett. Hasonlóan kevéssé örülhettek az FHB és a Synergon tulajdonosai, mindkettő 2 százalék feletti mértékben esett vissza, ami elég is volt ahhoz, hogy a nap vesztesei legyenek. Igazán kiemelkedőt egyedül a Gardénia produkált, amely bár a nap elején 320 forinton is forgott, a nap végére már csupán 234 forintot ért, ez az előző naphoz képest 19 százalékos esés. Nyertesek is inkább csak a kisebb forgalmú részvények piacán voltak, közülük a Forrás-osztalékelsőbbségi 1219 forintig javult.
