Az előre meghirdetett igazgatósági javaslatokat elfogadva, de mégsem eseménytelenül zajlott pénteken a szegedi áramszolgáltató közgyűlése. A társaság részvényesei elfogadták a tavalyival megegyező, 1280 forintos osztalék kifizetését, amit május 3-tól már fel is vehetnek. Szintén nem meglepetés, hogy a társaságnál megváltozott a befolyásszerzés bejelentési kötelezettségének alsó határa. A korábbi – és a törvénnyel előírttal megegyező – öt százalékról két százalékra csökkent, így a társaság egyből fel is szólította részvényeseit, hogy amennyiben érintettek, a közgyűlési határozatok cégbírósági bejegyzését követően tegyenek eleget kötelezettségüknek. Ezek mellett a vezérigazgató Yves Autret kérte, hogy ne hosszabbítsák meg igazgatósági tagságát és lemondott vezérigazgatói posztjáról is. A társaság várhatóan április 13-án választ majd új vezérigazgatót.
