Továbbra is kivárásra játszanak a befektetők a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a pénteki határozott irány nélküli kereskedést 23 065 ponton zárta. A 0,6 százalékos erősödést viszonylag alacsony forgalom kísérte, összesen 16,6 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A blue chipek vegyesen szerepeltek, a legjobb teljesítményt az összforgalom felét adó Mol nyújtotta. Az olajpapírok 2,2 százalékos erősödése vélhetően a Credit Suisse kedvező elemzésének, és 30 ezer forint feletti célárának volt köszönhető. A részvények az első pár percben már egymilliárd forint értékben cseréltek gazdát, az első üzletek 2,5 százalékos pluszban születtek. Az árfolyam végül 22 345 forint volt a kereskedés végén. A másik három blue chip nem mutatott jelentős elmozdulást, az OTP valamivel több mint fél százalékkal lett olcsóbb, és 7555 forinton zárta a hetet, az MTelekom pedig stagnált. A Richter 0,7 százalékkal, egészen 43 900 forintig erősödött, miközben szektortársa, az Egis enyhe mínuszban, 33 000 forinton állt nap végén. A kisebb kapitalizációjú papírok közül az Állami Nyomda négyszázalékos emelkedéssel a nap egyik nyertese lett. Az optimizmus vélhetően az 510 forintos osztaléknak volt köszönhető. A nap legnagyobb nyereségét a napok óta szárnyaló Gardénia mutatta fel, a részvények újabb 20 százalékkal gyarapodtak. A nap vesztesei a Rába és a Graphisoft voltak, előbbi 1,1 százalékot, utóbbi két százalékot veszített értékéből.
