BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőn az osztalékpapírok

2006. április 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pesszimista hangulat uralkodott pénteken a nyugat-európai tőzsdéken, a DAX 0,2 a CAC 0,4 az FTSE pedig 0,8 százalékkal gyengült. Befektetők szerint az emelkedő kamatszint komolyan fenyegeti az idei profitnövekedést. Szakértők egyre szerényebb eredménynövekedéssel számolnak, a tavalyi 25 százalékos profitbővülés után idénre alig több mint 7 százalékos értéket valószínűsítenek. Emellett egy nagyon komoly negatív tényezővel kell számolni: a növekvő infláció miatt az ECB várhatóan emelni fogja az irányadó kamatot, ami piaci szereplők szerint az év végére akár a 3,25 százalékot is elérheti. Gyengén szerepeltek a bankok és a biztosítók, csökkent az ABN Amro és az Aviva árfolyama. Hasonlóan rossz napot tudhat maga mögött a távközlési szektor, gyengén szerepelt a France Télécom és a Vodafone.
A tengerentúlon is az emelkedő kamatok miatti félelem nyomta rá bélyegét a kereskedésre, a Dow 0,4 százalékkal gyengült, miközben a Nasdaq stagnált. Az emelkedő kamatszint leginkább az osztalékpapírokat érinti negatívan, árfolyamuk jelentősen csökkent a hét utolsó két napján. Rosszul alakult a péntek az olajszektor számára is, ami elsősorban a csökkenő olajárnak volt betudható. A csütörtöki esést valamelyest kompenzálta pénteken a General Motors, árfolyama egy százalékkal emelkedett. A GM részvényei közel hat százalékkal értékelődtek le a hét folyamán, miután a társaság legfőbb beszállítója, a Delphi Corp csődeljárást kért.
Kismértékben gyengült az euró a dollárral szemben, a kurzus 1,2110-en állt péntek este.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet