BUX 139875.44 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárd dolláros kibocsátást tervez a Google

2006. április 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint kétmilliárd dollár értékben bocsát ki új részvényeket a Google. Az 5,3 millió részvényre szóló tranzakciót a világ legnagyobb internetes keresőjét működtető társaság az indexkövető alapok pótlólagos keresletével indokolja. Ezek az intézményi befektetők kénytelenek vásárolni a társaság részvényeiből, miután az a Google a Standard & Poor’s döntése alapján március végén bekerül az S&P–500 indexbe. A Google a tranzakcióból befolyó több mint kétmilliárd dollárt – a mintegy nyolcmilliárdnyi készpénzállománnyal együtt – általános üzleti célokra kívánja felhasználni, úgymint technológiai beruházásokra és a működési költségek fedezésére. Emellett jelentős tranzakciót is bejelentett a társaság: egymilliárd dollárért kívánja megszerezni az America Online (AOL) ötszázalékos tulajdonrészét. A Google ezzel az ügylettel is diverzifikálni szeretné tevékenységét, jelenleg ugyanis a bevétel nagy része az internetes hirdetési piacról származik. A Google tőzsdei teljesítménye valóságos sikertörténet, a társaság pírjai 2004 augusztusában 85 dolláros kibocsátási árfolyamon debütáltak a tőzsdén, majd pár hónap leforgása alatt egészen 200 dollárig emelkedtek. A részvények a másfél éves tőzsdei pályafutás során négy és félszeresükre, négyszáz dollár közelébe drágultak.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet