BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszazuhant az Egis

2006. március 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kezdetben optimista, majd a nap folyamán egyre visszafogottabb kereskedés jellemezte tegnap a Budapesti Értéktőzsdét. Az index végül kevesebb mint 100 pontos emelkedéssel zárt, a forgalom minimálisan haladta meg a 20 milliárd forintot.
A legnagyobb értékben a Mol részvényei cseréltek gazdát, az olajpapír a nap elején 22 ezer forint fölött forgott, a nap végére azonban már csupán 21 855 forintot adtak érte, ami valamelyes csökkenést mutat. Az OTP viszont a zárásig megtartotta az előző napinál magasabb árszintjét, bár a 7600 forint csak hajszálnyi, kevesebb mint egyszázalékos javulást jelent. A gyógyszerpapírok közül tegnap a Richter szerepelt jól, amely majd kétszázalékos emelkedés után 43 600 forinton zárt. Az Egis-piacon viszont igazi összeomlás következett be az előző napi kétezer forintos emelkedés után, a kisebbik gyógyszercég részvényeinek árfolyama több mint 1500 forintot zuhant. Ezzel a 4,5 százalékos eséssel a nap vesztese lett a részvény. Tovább szárnyalt viszont a Fotex, amelyért a nap végére 746 forintot is megadtak és hasonló mértékben erősödött a Danubius is. A kisebb papírok közül a Gardénia a felfüggesztési határig javult, a Pannon-Flax pedig közel 4 százalékkal erősödve, 1400 forinton zárta a kereskedést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet