Második napja emelkednek a nyugat-európai részvényindexek, a magasabb kamatszint a várakozások szerint egyelőre nem fogja vissza a gazdasági növekedést és a vállalati profitok bővülését. A DAX és a CAC 1,2 az FTSE pedig 0,9 százalékkal erősödött. Jól szerepeltek a technológiai részvények, a bankok és az alapanyaggyártók. Jelentősen emelkedett a Nokia árfolyama, köszönhetően a mobiltelefonok iránti kereslet várható dinamikus bővülésének. A legjobb teljesítményt a bányavállalatok nyújtották, a szektor körüli optimizmus a BHP Billiton a Rio Tinto és az Anglo American árfolyamában is tükröződött. Mindhárom társaság megközelítőleg öt százalékkal értékelődött föl a tegnapi nap folyamán. Szakértők a nemesfémek iránti növekvő keresletnek köszönhetően további dinamikus emelkedést valószínűsítenek a szektorban. Több mint hat százalékkal emelkedett az Electricité de France árfolyama, miután a Lehman Brothers 32 százalékkal emelte a társaságra meghatározott célárát. Nyitás után fölfelé indultak az amerikai indexek, lapzártánkra azonban elpárolgott az optimizmus. Az erősödő inflációs nyomás és a hosszú távú hozamok emelkedése egyaránt kedvezőtlenül hat a részvényárfolyamokra. A tízéves hozam 4,85 százalékra emelkedett késő délután. Az emelkedő kamatok hatására pesszimista hangulat uralkodott a közszolgáltatók piacán, az emelkedő hozamszint nem kedvez az osztalékpapíroknak. Jól szerepeltek ezzel szemben a brókercégek és az olajszektor. Jelentősen erősödött az euró a dollárral szemben, a kurzus 1,2 közeléből késő délután egészen 1,213-ig szaladt.
