BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomda-osztalék: 510 forint

Amennyiben a mostanihoz hasonlóan marad a magas kifizetési ráta, úgy az Állami Nyomda is stabil osztalékrészvény lehet a tőzsdén.

2006. március 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem jártak eddig rosszul azok, akik tavaly decemberben 5600 forintért Állami Nyomda-részvényeket jegyeztek. Az árfolyam rövid idő alatt hatezer forint fölé emelkedett, de úgy látszik, azok sem járnak majd rosszul, akik hosszabb távon megtartják a papírokat. A nyereségből a korábbi évekre is jelentős osztalékot fizető társaság most is a nettó eredmény 80 százalékát osztotta fel, és a tegnapi közgyűlésen is úgy döntöttek a részvényesek, hogy az ennek megfelelő bruttó 510 forint jár majd osztalékként a papírok után. Ha hosszabb távon is ezt a rátát tartják, akkor igazi osztalékrészvénnyel bővült a BÉT értékpapírlistája, hiszen az idei kifizetés több mint 8,2 százalékos hozamnak felel meg. Az osztalékot május 16-án fizetik ki a részvényeseknek.
A tavalyi évre szóló elfogadott beszámoló szerint egyébként az Állami Nyomda az IFRS-adatok szerint 11,6 milliárd forint éves konszolidált nettó árbevétel és 1,58 milliárd forint konszolidált EBITDA mellett, 868 millió forint adózott eredményt ért el, a hazai szabályozásra „lefordítva” ez 9,7 milliárd forint nettó árbevételt és 948 millió forint adózott eredményt jelent. Az utóbbiból a jóváhagyott mintegy 757,7 millió forint kifizetése után megmaradó összeg az eredménytartalékba kerül.
A közgyűlés megbízta az igazgatóságot arra is, hogy a tervezett munkavállalói és vezetői opciós részvényvásárlási program fedezetének biztosítására, illetve a részvényárfolyam karbantartására a társaság jegyzett tőkéjének 8 százalékáig vásároljon a tőzsdére bevezetett saját részvényekből. A vezetés emellett felhatalmazást kapott dolgozói részvények visszavásárlására is, a jegyzett tőke legfeljebb 2 százalékának erejéig. A cégvezetés részvényvásárlási jogával 2007. szeptember 30-ig élhet. Az igazgatóság létszáma egyébként egy taggal, az intézményi befektetők képviselőjével is bővült, miután a testület tagjává választották Heim Pétert, az AEGON Magyarország Befektetési Alapkezelő vezérigazgatóját.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet