BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem veszi meg a Nasdaq az LSE-t

2006. március 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre nem jön létre a Nasdaq–LSE transzatlanti tőzsde, miután a Nasdaq tegnap úgy döntött: eláll a Londoni Értéktőzsde részvényeire tett 950 pennys ajánlatától. Az LSE árfolyama az utóbbi időben stabilan emelkedett, a Nasdaq vételi szándékát hallva a vevők 1200 penny fölé hajtották a kurzust. A piac azon szereplőit, akik az ajánlat megemelésére számítottak, hideg zuhanyként érte a tegnapi bejelentés, az LSE papírjai a hír hatására közel tíz százalékkal, 1014 pennyig zuhantak. A Nasdaq fenntartotta a lehetőséget, hogy új ajánlatot tegyen, amennyiben komoly érdeklődés mutatkozik Európa legjelentősebb börzéjéért. Szakértők szerint a londoni tőzsde időközben komolyan érdeklődik a finn–svéd tőzsdeszövetség feletti befolyás megszerzése iránt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet