BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik a Magyar Telekom közgyűlése

A Magyar Telekom nem tartja meg április végén 2006. évi rendes közgyűlését.

2006. március 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tudja megtartani a törvényben és a BÉT szabályzatában megjelölt április végi időpontig a 2005-ös évet lezáró közgyűlését a Magyar Telekom Rt. A társaság ugyanis még nem végzett azzal a vizsgálattal, amelyet egyik leányvállalatánál kezdeményezett a cég által kötött, összesen mintegy 700 millió forint értékű szerződéssel kapcsolatban. A független jogi szakértő bevonásával az MTelekom auditbizottsága által felügyelt vizsgálat azt hivatott kideríteni, hogy a szerződések megkötése ellentétes volt-e a társaság szabályzataival, illetve a jogszabályokkal.
A vizsgálódás viszont hátráltatja a társaság pénzügyi auditját, ami után még az igazgatóságnak meg kell hoznia a szükséges határozatokat, így az osztalékról szóló előterjesztést is. A társaság – közleménye szerint – törekszik arra, hogy az ésszerűen lehetséges legrövidebb időn belül megtartsa közgyűlését. A részvényesek által várt legfontosabb információ az osztalékjavaslat, a cég eredményét a vizsgálat nem érinti érdemben. Az elemzők várakozásai 70 és 90 forint között szóródnak, igaz, aki mostanában frissítette modelljét az inkább 70-75 forintot vár, a 80-90 forintos osztalék a régebbi prognózisokra jellemző.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet