BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar Telekom-ajánlat az Invitelre

2006. március 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom ajánlatot tett a második legnagyobb magyar vezetékes szolgáltatóra, az Invitelre – jelentette a Dow Jones az ügylethez közel álló forrásra hivatkozva. Az informátor arról nem beszélt, hogy mennyit ajánlott a Magyar Telekom, illetve hogy mely cégek pályáztak még. Szakértők azonban 500 millió euróra becsülik a társaság értékét, a tavalyi 82,4 millió eurós EBITDA hatszorosára. Az Invitel tulajdonosai az American Investment Group Inc. érdekeltségébe tartozó AIG Emerging Europe Infrastructure Fund és a GMT Telekommunications Partners Ltd. a JP Morgan Chase Co.-t bízták meg az Invitel eladásával. A társaságra az első körben március elején kellett beadni az ajánlatokat. Szakértők szerint a Magyar Telekom mellett a TDC és a HTCC érdeklődhet még az Invitel iránt.
Konkurensének megszerzésével az MTelekom részesedése a magyar piacon a jelenlegi 79 százalékról 90 százalék fölé emelkedne, ám a látszat ellenére nem biztos, hogy versenyjogi szempontból problémás lenne a felvásárlás. Az ugyanis, hogy egy régióban az egyik monopóliumot felváltja egy másik monopólium, nem jelenti feltétlenül a verseny sérülését. A Magyar Telekomnak ráadásul már nem is az Invitelhez hasonló regionális szolgáltatók a legnagyobb konkurensei, hanem a saját piacán megjelenő UPC, illetve Tele2.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet