BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódó Egis-rally

2006. március 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy kisebb nap eleji visszaesést követően egész nap próbált magára találni a BUX, az irányadó mutatónak azonban csak a zárásra sikerült előző napi záróértéke fölé kapaszkodnia. A délelőtt folyamán 22 312 ponton találta meg az alját az index, a zárásban viszont már 22 829 ponton állt, ez pedig végül is közel 100 pontos emelkedésnek felel meg. A részvényforgalom nem volt magas, alig haladta meg a 13 milliárd forintot.
A nap igazi nyertese az Egis volt, a térség gyógyszeripari felvásárlásai folyamán a befektetők kedvencévé vált cég részvényei a délelőtt folyamán több mint 1000 forinttal ugrottak meg, s onnan csak átmenetileg korrigáltak, és a nap végén már ismét rekordmagasságban kötöttek rájuk üzletet. A papír 1,78 milliárd forintos, hatalmas forgalmat követően 34 650 forinton zárt, ez 5,5 százalékos emelkedésnek felel meg. A szektortárs Richter 2,1 milliárdos forgalma ellenére alig tudott emelkedni, mindössze 85 forinttal drágultak a független cég papírjai, az utolsó kötésben 42 795 forintot adtak értük.
A Mol is emelkedésnek indult, több mint másfél százalékkal lett drágább a nap végére. Az MTelekom annak ellenére tudott fél százalékkal magasabban zárni, hogy a nap elején még jócskán mínuszban volt. Az OTP viszont nem tudta követni a többi blue chip emelkedését, a banki részvény egyszázalékos csökkenést követően 7547 forinton állapodott meg. A Fotex 728 forinton érte el napi maximumát, az utolsó üzletet 720 forinton kötötték rá, ez 1,2 százalékkal magasabb a keddi záróárnál. A kicsik közül jól szerepelt a Rába, a győri cég papírjai napközben 700 forint fölé emelkedtek.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet