BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol 325 forint osztalékot fizet

2006. március 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol igazgatósága a társaság tavalyi eredményből 35 milliárd forint osztalék kifizetésére tesz javaslatot az április 27-re összehívott közgyűlésen. Az összeg nagyjából 325 forintnak felel meg részvényenként, amelyet a sajátrészvény-állomány változása módosíthat valamelyest. A tavalyi 167,42 forint kifizetése után ez kis híján kétszeres növekedést jelent és egybevág a Mol mostani hirdetményében is megerősített stratégiájával, ami az év során megtermelt eredmény 30 százalékának kifizetését tűzte ki célul 2010-re. A mostani kifizetési hányad – ha a közgyűlés elfogadja a javaslatot – nagyjából 15 százalék. Ugyanakkor a hirdetmény felhívja a figyelmet arra, hogy a társaság továbbra is akvizíciókat tervez a növekedés érdekében, ezért tartja magánál az eredmény jelentősebb részét.
Az igazgatóság a részvényesek érdekeinek védelmére és azért, hogy a cégben befolyásszerzés csak a törvények szerint tisztességes felvásárlási ajánlat megtétele útján legyen lehetséges, szigorítani kíván a vezető tisztségviselők visszahívásának lehetőségein. Ha a közgyűlés elfogadja, ezentúl a Mol felügyelőbizottságának és igazgatóságának tagjai egyharmadánál többet egy éven belül csak akkor akkor lehet visszahívni, ha van a társaság részvényesei között olyan, aki legalább 33 százalékos tulajdonos és a részvényeit nyilvános vételi ajánlat útján szerezte. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy amíg a mostani, viszonylag szórt részvényesi struktúra fennáll, addig a társaság vezető testületeiből legfeljebb néhány személyt lehet leváltani, de a testületek legalább kétharmada további egy évig a helyén kell, hogy maradjon.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet