BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghiúsulhat a Tupras-privatizáció

2006. március 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Másodszor hiúsíthatná meg a Tupras privatizációját a szakszervezet, ha végrehajtják azt a február másodikán hozott bírósági ítéletet, mely a szerint az olajcég eladása a török Koc Holding és a Shell alkotta konzorciumnak nem volt szabályos. A török privatizációs ügynökség egyelőre vizsgálja az ítéletet, amelynek végrehajtására egyes számítások szerint máig volt határidő – jelentette a Reuters. A vagyonügynökség szerint a 4,1 milliárd dolláros privatizációs ügyletet nem fogják visszacsinálni és erre nem számít a céget azóta már átvevő Koc Holding sem. A privatizáció kapcsán Törökországban már többször előfordult, hogy nem hajtottak végre bírósági ítéleteket, de pont a Tupras esetében évekkel korábban egyszer már hasonló módon sikerült a szakszervezetnek megakadályoznia a privatizációt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet