Másodszor hiúsíthatná meg a Tupras privatizációját a szakszervezet, ha végrehajtják azt a február másodikán hozott bírósági ítéletet, mely a szerint az olajcég eladása a török Koc Holding és a Shell alkotta konzorciumnak nem volt szabályos. A török privatizációs ügynökség egyelőre vizsgálja az ítéletet, amelynek végrehajtására egyes számítások szerint máig volt határidő – jelentette a Reuters. A vagyonügynökség szerint a 4,1 milliárd dolláros privatizációs ügyletet nem fogják visszacsinálni és erre nem számít a céget azóta már átvevő Koc Holding sem. A privatizáció kapcsán Törökországban már többször előfordult, hogy nem hajtottak végre bírósági ítéleteket, de pont a Tupras esetében évekkel korábban egyszer már hasonló módon sikerült a szakszervezetnek megakadályoznia a privatizációt.
