BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több hatóanyag a BUX-ban

Egy új áramszolgáltató és sokkal több hatóanyag lesz a BUX-ban áprilistól.

2006. március 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszerrészvények az április 3-án életbe lépő BUX-kosár-módosítás nyertesei. A BÉT által a március 24-i árfolyamok alapján megállapított kosársúlyok nem kedveznek ugyanakkor a BorsodChemnek és az OTP aránya is csökken. Az abszolút értékben legnagyobb, 1,8 százalékpontos előrelépés a Richteré, de az Egis is 1,4 százalékponttal lesz nehezebb a BUX-ban. Arányaiban a legnagyobb előrelépést az utóbbi időben mind árfolyam, mind forgalom tekintetében nagyot ugró Fotex könyvelheti el, az eddigi több mint kétszeresét, 0,81 százalékát adja majd a BUX-nak. Ezzel párhuzamosan mintegy 1,2 százalékponttal csökken a BorsodChem súlya, 1,1-del mérséklődik az OTP-é, és kisebb mértékben ugyan, de teret vesztettek a Mol, valamint az MTelekom papírjai is. Az új szereplő, az Émász 0,21 százalékkal debütál. A BUMIX-ban is az Egis előretörése volt meghatározó, emellett a Pannonplast és a Synergon súlya növekedett, valamint megjelent 2,5 százalékkal az Állami Nyomda papírja. Eközben olyan régi motorosok, mint a TVK, a Danubius vagy a Rába aránya csökkent a kis és közepes kapitalizációjú cégek részvényeit felölelő indexben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet