BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárdot akarnak a CEC-ért

Az Erste is kedvencei közé vette az OTP-t, 9900 forintos célárfolyam mellett vételi ajánlást fogalmazott meg a legnagyobb magyar bank részvényeire. Az FHB-ra 1590 forintot határozott meg és felhalmozást javasol.

2006. március 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kúszik felfele a CEC becsült értéke Romániában, a román Letéti és Takarékpénztár a Ziarul Financiar című, mértékadónak tartott román gazdasági lap hétfői cikke szerint a bankért legkevesebb egymilliárd eurót kell majd adnia a jövendő nyertes pályázónak. A becslés meglehetősen optimista, ha figyelembe vesszük, hogy a központi takarékpénztárért október végén – az indikatív ajánlatokban – a görög EFG Eurobank Egasias állítólag 300, az OTP 270 millió eurót kínált (NAPI Gazdaság, 2005. november 3., 7. oldal).
A kötelező érvényű vételi ajánlatokat április 25-ig tehetik meg a reménybeli vevők a nagysága szerint negyedik legnagyobb román bankért, amelynek 1404 fiókja van, ebből 554 városokban, és csak az ingatlanjainak értékét 600 millió euróra teszik. Ugyanakkor számítástechnikai rendszere korszerűsítésre szorul és működési költségei is rendkívül magasak. A bank mérlegfőösszege másfél milliárd euró, saját tőkéje pedig mintegy 150 millió euró, piaci részesedése viszont 2005 végére öt százalékra esett a tíz évvel korábbi húsz százalékról.
A térségbeli bankprivatizációs árak időközbeni emelkedése miatt bizonyára igaza lesz a találgatóknak és a végső ár nyilván lényegesen magasabb lesz, mint a három hónappal ezelőtti ajánlat, ám az a korábbiak fényében biztosnak tűnik, hogy az OTP aligha megy bele öldöklő árversenybe.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet