Jelentős mértékű leértékelődéssel kezdték a hetet a vezető európai börzék, a DAX, az FTSE és a CAC is több mint egy százalékkal gyengült. A pesszimista hangulat szakértők szerint a várható amerikai kamatemelésnek volt betudható, az emelkedő kamatszint piaci szereplők szerint lassíthatja a vállalatfelvásárlási hullámot, ami a várakozások szerint az idei évben a legfőbb felhajtóerő lenne. Szakértők szerint az ECB – a Feddel ellentétben – nem tervez szigorítást a közeljövőben. A hitelkamatok emelkedésére leginkább érzékeny társaságok gyengültek a tegnapi napon. Rosszul szerepeltek az év első két hónapjában 13 százalékos felértékelődést produkáló közszolgáltatók. Az Electricité de France mellett közel két százalékkal gyengült a Suez. Rosszul szerepelt az E.On és az RWE is. A mai amerikai kamatemelést szakértők szinte biztosra veszik, a piac kíváncsian várja a Fed kommentárját.
A tengerentúli indexek ezzel együtt nem mutattak jelentős elmozdulást késő délután. Rosszul szerepeltek az egészségügyi társaságok, ami elsősorban a Johnson & Johnsonnak volt köszönhető, miután bejelentette: egyik termékének piacán élesedő versenyre és kedvezőtlen hatósági intézkedésre számít. Rosszul kezdődött a kereskedés a Zimmer Holdings számára is, miután a JP Morgan leminősítette a társaságot. Lapzártánkkor közel hétszázalékos pluszban forogtak a Time Warner Telecom részvényei, köszönhetően a Morgan Stanley felminősítésének.
Kisebb pihenőktől eltekintve folyamatosan erősödött a dollár az euróval szemben, kurzusa lapzártánkkor 1,2010-en állt.
