BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fed húzta le Európát?

2006. március 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős mértékű leértékelődéssel kezdték a hetet a vezető európai börzék, a DAX, az FTSE és a CAC is több mint egy százalékkal gyengült. A pesszimista hangulat szakértők szerint a várható amerikai kamatemelésnek volt betudható, az emelkedő kamatszint piaci szereplők szerint lassíthatja a vállalatfelvásárlási hullámot, ami a várakozások szerint az idei évben a legfőbb felhajtóerő lenne. Szakértők szerint az ECB – a Feddel ellentétben – nem tervez szigorítást a közeljövőben. A hitelkamatok emelkedésére leginkább érzékeny társaságok gyengültek a tegnapi napon. Rosszul szerepeltek az év első két hónapjában 13 százalékos felértékelődést produkáló közszolgáltatók. Az Electricité de France mellett közel két százalékkal gyengült a Suez. Rosszul szerepelt az E.On és az RWE is. A mai amerikai kamatemelést szakértők szinte biztosra veszik, a piac kíváncsian várja a Fed kommentárját.
A tengerentúli indexek ezzel együtt nem mutattak jelentős elmozdulást késő délután. Rosszul szerepeltek az egészségügyi társaságok, ami elsősorban a Johnson & Johnsonnak volt köszönhető, miután bejelentette: egyik termékének piacán élesedő versenyre és kedvezőtlen hatósági intézkedésre számít. Rosszul kezdődött a kereskedés a Zimmer Holdings számára is, miután a JP Morgan leminősítette a társaságot. Lapzártánkkor közel hétszázalékos pluszban forogtak a Time Warner Telecom részvényei, köszönhetően a Morgan Stanley felminősítésének.
Kisebb pihenőktől eltekintve folyamatosan erősödött a dollár az euróval szemben, kurzusa lapzártánkkor 1,2010-en állt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet