Emelkedéssel zárta a hét utolsó napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, a forgalom 16 milliárd forint volt. A BUX az első fél órában meredeken emelkedett, a lendület azonban hamar elfogyott. A nap hátralévő részében határozott irány nélkül mozgott, végül 0,5 százalékos erősödéssel, 22 603 ponton zárt.
A blue chipek az OTP kivételével nem mozdultak el jelentősen, az izgalmakról inkább a kisebb papírok gondoskodtak. A domináns bank részvényei 1,2 százalékkal értékelődtek föl, egészen 7722 forintig emelkedtek. Csütörtöki záróára fölött szűk sávban oldalazott a Mol, több mint hatmilliárd forintos forgalom mellett 0,3 százalékkal erősödött és 21 645 forinton búcsúztatta a hetet. A vezető részvények közül egyedül az MTelekom gyengült, a nap nagy részét a pozitív tartományban töltötte, majd a nap végi eladói hullám után sikerült visszakapaszkodnia a csütörtöki záróérték közelébe. Végül 0,4 százalékos leértékelődést követően 970 forinton zárt. Jelentősebb elmozdulás nélkül végeztek a gyógyszerpapírok: a Richter 0,1 százalékkal, 40 595 forintra, az Egis pedig 0,2 százalékkal, 31 205 forintra drágult.
A nap pozitív meglepetését a Fotex és az IEB szolgáltatta. Előbbi a forgalom tekintetében szokatlan módon a harmadik helyet szerezte meg, árfolyama pedig folyamatosan emelkedett, záráskor 12 százalékos pluszban állt, az utolsó üzletek 715 forinton születtek. Az IEB sem tétlenkedett, részvényei több mint tíz százalékkal drágultak, egészen 2600 forintig. Eredményes napot zárt a Rába és a Danubius is, előbbi 5,1, utóbbi 2,4 százalékkal értékelődött föl.
