BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékjavaslat az Elműnél és az Émásznál

2006. március 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Émász igazgatósága részvényenként 550, az Elműé 2600 forintos osztalék kifizetésére tesz javaslatot – derült ki a cégek pénteken megjelent közgyűlési meghívóiból. Az Elműnél ez 15,7 milliárd forint felosztását jelenti a részvényesek között, a fővárosi áramszolgáltató vezetése 719 millió forintot javasol eredménytartalékba helyezni. Az Émásznál ez a két szám 2,6 milliárd, illetve 626 millió forint. Az Émász esetében hosszú évek óta először várható osztalékfizetés.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet